Welcome To Our Mining Equipment Production Base!
Ky është fituesi i Gjilanit, sipas UBO-s - Sinjali

Janë mbyllur të gjitha qendrat e votimeve në 21 komunat e Kosovës, ku sot është mbajtur rundi i dytë i zgjedhjeve lokale, shkruan Sinjali. Sipas Exit Pollit të RTV Dukagjini, në komunën e Gjilanit, fiton kandidati i LVV-së, Alban Hyseni me 52.1 për qind. Ndërsa, kryetari aktual, Lutfi Haziri ka marrë 47.9 për qind. /GazetaSinjali/

Read More
Limaj tregon nëse do të jetë Nisma pjesë e qeverisjes së ...

Në një emision televiziv për Dukagjini, ai ka thënë se Nisma Socialdemokrate është për një qeverisje sa më të gjerë. "Nisma është e gatshme të japë kontributin e vet në një qeverisje sa më gjithëpërfshirëse", është shprehur Limaj, i pyetur nëse partia që ai drejton do të jetë pjesë e qeverisë apo do të qëndrojë në opozitë ashtu sikurse ka paralajmëruar ...

Read More
gazeta dukagjini vdekja e mhill berisha gllogjan

gazeta dukagjini vdekja e mhill berisha gllogjan; gazeta dukagjini vdekja e mhill berisha gllogjan. Gazeta Express by Lojna Shqip - Jun 05, 2008· K. 4. Politikë redaktor: Artan Mustafa e-mail: [email protected] tel: 038 542 270 fax: 038 542 270-2. E martë, 1 prill 2008. Dyshtetësia është e garantuar Me t'u emëruar ...

Read More
Okul Defteri, Indrit Sinanaj - shtepiaelibrit.com

Poezitë e Velajt botohen gjerësisht në gazeta dhe revista në gjuhën angleze, por jo vetëm. Në vitin 2014, Alisa Velaj ka hyrë në shortlistën e çmimit prestigjoz të poezisë "Erbacce Prize Poetry Award" në Angli. Në fushën e studimeve letrare, Velaj mban titullin shkencor "Doktore e Shkencave Filologjike".

Read More
Calaméo - Revista Haemus 45-50 On Line Version - I

Read the publication. 1 | R e v i s t a H a e m u s N r . 4 5 - 5 0 / 2 0 1 4. 2 | R e v i s t a H a e m u s N r . 4 5 - 5 0 / 2 0 1 4 HAEMUS Revistë evropiane * Revistă europeană Themeluar në Bukuresht më 1998 / Fondată la Bucureşti în 1998 nga / de Kopi Kyçyku & Ardian Kyçyku * * * Drejtues dhe botues / Directori şi editori Kopi KYÇYKU & Ardian KYÇYKU ISSN: 1454-1203 …

Read More
Gjykata e Apelit e liron nga aktakuza Haki Rugovën – Periskopi

Gjykata e Apelit e ka liruar nga aktakuza ish-kryetarin e Komunës së Istogut, Haki Rugova, i cili nga Gjykata Themelore në Pejë ishte dënuar me burgim efektiv në kohëzgjatje prej 1 viti, për konflikt interesi në nënshkrimin e tenderit për vëllanë e tij. Sipas aktgjykimit të siguruar nga "Betimi për Drejtësi", rezulton ...

Read More
2200 biznese, borxhi mblidhet me force - PressReader

e Përgjithsh­me e Tatimeve do të nisë mbledhjen me forcë të detyrimeve që bizneset nuk kanë shlyer gjatë vitit 2015. Janë rreth 2200 biznese që gjatë vitit të shkuar nuk kanë paguar taksat, ndërsa në total që prej vitit 2009 dhe deri tani janë rreth 15 mijë biznese debitore.

Read More
SHOSHI by Lulzim Mehmetaj -

gjeografia, gjenealogjia, historia

Read More
earth ore processing - golfalencon.fr

Rare Earth Occurrences in Streams of Processing a ... Rare earth elements (REEs) are defined as lanthanides with Y and Sc. Rare earth occurrences including the REE-bearing phases and their distributions, measured by rare earth oxides (REOs), in the streams of processing a phosphate ore were determined by using MLA, the mineral liberation analysis …

Read More
Dalin detaje të reja nga vdekja e 36 vjeçarit në Pejë ...

Baton Berisha, 36-vjeçar, u gjet pa shenja jete sot, në fshatin Sferkë e Thatë të Pejës. Një ditë më parë, familjarët e tij e kishin raportuar në polici si të zhdukur, ndërsa sot e gjetën pa shenja jete në një fushë të këtij fshati. Nga ekzaminimi fillestar, …

Read More
Shërbimet Sekrete Serbe në Kosovë - Faqja 7

Flori Bruqi Tërësisht duke filluar nga e kaluara deri më sot, shërbimet sekrete serbe, kanë pasë një qasje dhe veprimtari të veçantë në relacion me Kosovën. Kuptohet ato e kanë pasë fjalën kryesore gjatë pushtimit gati njëshekullor serb, gjë që në korelacione të ndryshme kohore dhe historike, Kosovës i kushtoi shtrenjtë, duke qenë gjithherë një laborator i ...

Read More
Gazeta,,Politika,,e Beogradit nis fushatën ... - VOAL

Gazeta,,Politika,,e Beogradit si njëra më e vjetra në hapësirën e Serbisë dhe nëpër vite gjithmonë në krah të regjimit serb,karshi çështjes shqiptare dhe Kosovës,sërish ka hapur faqet e propagandës antishqiptare në relacionet ndërkombëtare. ... Jeta nuk pret. Bonoparti e pati thënë më së bukuri: Vdekja nuk është asgjë ...

Read More
Gazeta - Posts | Facebook

Gazeta. 183,066 likes · 3,412 talking about this. Gazeta është gjithmonë në shërbimin tuaj me lajme të sakta dhe në kohe te duhur.

Read More
I mbijetuari i tragjedisë në Gllogjan rrëfen për momentet ...

Blendi Mustafa është nxënësi i plagosur që mbijetoi nga tragjedia në Gllogjan ku u vranë me armë zjarri dy shokët e tij dhe shoferi i autobusit. Blendi këtë të martë ka bërë një postim në profilin e tij në Facebook ku ka ndarë momentet nga dita kur u vranë Genta dhe Ledioni. Ai ka ndarë Read More... The post I mbijetuari i tragjedisë në Gllogjan rrëfen për …

Read More
LETËR E HAPUR, DREJTUAR PRESIDENTIT TË REPUBLIKËS SË ...

Perla e re e mashtrimit – Lekë Dukagjini, qenka "serb"! admin ... e gjeti atë dhe familjen Haradinaj, të rrethuar në vatrën e tyre stërgjyshore në Gllogjan të Deçanit, nga forca të shumta pushtuese serbe. ... që Franca ta lirojë Heroin e Lirisë, të paktën për hir të Zhan D'Arkës shqiptare, për të cilën gazeta ...

Read More
Shqiptari dinak Enver Hoxha, Jon Halliday

Për Holliday ka qenë fundi i viteve '70, koha kur Enver Hoxha filloi të nxirrte një seri kujtimesh që përfshinin gjithë periudhën nga fillimi i Luftës së Dytë Botërore e që vazhdonin me aleancat e tij të njëpasnjëshme me Jugosllavinë, Rusinë, Kinën dhe deri te vdekja e Shehut në dhjetor 1981.

Read More
Gazeta Metro – Vëllai i të zhdukurit në Kaçanik që u gjet ...

Vëllai i personit që u gjet i vdekur dje në mal, deklaroi se i ndjeri kishte shkuar për të mbledhur kërpudha dhe më nuk ishte kthyer. Për emisionin Info Magazine në Klan Kosova, Feriz Islami tha se trupin e vëllait, i cili figuronte i zhdukur që nga 7 qershori në Kaçanik, e kishte gjetur një fqinj i tij që shkoi për të marrë dru në mal.

Read More
Gjendet i vdekur një person në Prishtinë – Periskopi

Arrestohen tre persona për vrasjen e trefishtë në Gllogjan 11 December 2021, 20:04; Prokuroria e Pejës thërret konferencë të jashtëzakonshme 11 December 2021, 19:50; Vetaksident në magjistralen Prishtinë-Gjilan 11 December 2021, 19:43; Bieber: Qeveria e re gjermane duhet t'i bindë vendet skeptike që t'i liberalizohen vizat Kosovës

Read More
Reagon Konjufca pas krimit të rëndë në Gllogjan - Gazeta ...

Reagon Konjufca pas krimit të rëndë në Gllogjan. Gazeta Express. 26/11/2021 21:36. Kryeparlamentari Glauk Konjufca ka reaguar pas tragjedisë që ndodhi në Deçan, ku mbetën të vrarë dy nxënëse, shoferi i autobusit dhe kondukteri i autobusit nga gjuajtja me armë nga një person.

Read More
KEDS njofton se në këto komuna nesër do të ketë ndërprerje ...

KEDS ka njoftuar për ndërprerjen e energjisë elektrike gjatë ditës së nesërme. Për shkak të punimeve në siguri të sistemit, mungesë të rrymës do të ketë në disa lokacione të ndryshme në vend. Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prishtinë 1. Reklamë Nga NS 110/10kV Prishtina 7 do të ndërprehet: NS 10/0.4 kV Matiçani […]

Read More
Autori ende në arrati/ Përcillen në banesën e fundit dy 17 ...

Sot në orën 14:00 do të bëhet varrimi i vajzës dhe djalit 17-vjeç që u vranë me armë zjarri në autobus teksa po ktheheshin nga shkolla, shkruan Gazeta Express. Viktimat do të varrosen në varrezat e fshatit Gllogjan. "Varrimi i dy viktimave të sulmit makabër, që ndodhi në Gllogjan, bëhet ditë e diel, datë 28.11.2021,Read More

Read More
Gazeta Dukagjini NR 139 Maj 2015 | PDF

Ne kete numer do te gjeni mjaft shkrime interesante. Vecojme disa tituj; Zhvillimi i zonës së Dukagjinit – domosdoshmëri për të gjithë bashkinë Shkodër. Letër e hapur, Kandidatëve për kryetarë të bashkisë Shkodër. Dukagjinasi, Lin Dede Guri, "Mirenjohja e qytetit Shkoder" 2003-2015, 12 VJET SHOQATA "ATDHETARE – DUKAGJINI" KOMUNIKATË Nr. 2 MBI ECURINË …

Read More
Ramosaj: Dy nxënësit rreth 15-16 vjeç janë nga fshati ...

Kryetari i Deçanit Bashkim Ramosaj ka konfirmuar se tre persona janë vrarë sonte pas gjuajtjes me armë zjarri ndaj autobusit që po barte nxënësit. "Shoferi ka vdekur në vend derisa dy prej nxënësve kanë ndërruar jetë në spital", tha Ramosaj. Ramosaj tha se autobusi po barte nxënësit nga Gjakova për në Deçan. Ai tregoi se […]

Read More
Vrasja e nxënësit në Gllogjan, reagojnë nga shkolla ...

Vrasja e nxënësit në Gllogjan, reagojnë nga shkolla. Madhësia e tekstit. Periskopi.com 27 November 2021, 11:42 Lajme. Ledion Hamza ishte në mesin e viktimave nga sulmi me armë zjarri ndaj një autobusi që po barte nxënës nga Gjakova në Deçan. Për vdekjen e tij, kanë shkruar edhe nga shkolla, ku Ledioni ndiqte mësimet. Shkolla e ...

Read More
Dukagjin (Dukađin) - DINARSKO GORJE

Pas vitit 1990-të, me kalimin në sistemin shumë Partiak dhe në ekonominë e tregut, Dukagjini përbëhet nga 5-së komuna: Shala, Shoshi, Pulti, Shllaku dhe Temali. Dukagjini, ka 40-të fshatra dhe me një sipërfaqe prej 607.59 km 2. Në fund të vitit …

Read More
Berisha: Vdekja e Arditit, vrasje shtetërore. Tahiri ...

Berisha: Vdekja e Arditit, vrasje shtetërore. Tahiri: Rasti po hetohet . E Enjte 13 Tetor 2016, 14:27 Gazeta Shqip. Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin Rama se ka fshehur dhe censuruar publikimin e emisionit në një televizion për vdekjen e të riut Ardit Gjoklaj në landfillin e Sharrës.

Read More
Exitpoll i RTV Dukagjinit: Bedri Hamza fiton pa balotazh ...

RTV Dukagjini ka publikuar exit-poll'in e kryer nga UBO Consulting në Mitrovicë. Sipas këtij exit-polli Bedri Hamza i PDK-së do të jetë kryetar i ardhshëm i Mitrovicës, duke fituar pa balotazh. Hamza, në exitpoll-i del fitues pa balotazh

Read More
(PDF) Kujtesa Kolektive- 2016.pdf | Memli ... - Academia.edu

HYRJA Projekti i Degës së Historisë të Institutit Albanologjik, i titulluar "Kujtesa kolektive mbi statusin e shqiptarëve në ish-RPFJ (1944- 1966)" përfshin njërën nga periudhat më të ndjeshme nga e kaluara jonë dhe që si qëllim parësor ka patur

Read More
Gazeta Express by Lojna Shqip -

K. 4. Politikë redaktor: Artan Mustafa e-mail: [email protected] tel: 038 542 270 fax: 038 542 270-2. E martë, 1 prill 2008. Dyshtetësia është e …

Read More
Exit Polli i UBO-s: Gjakova shkon në balotazh

Exit Polli i UBO-s: Gjakova shkon në balotazh. RTV Dukagjini ka publikuar Exit Pollin e realizuar nga kompania UBO Consulting lidhur me rezultatet e zgjedhjeve lokale të 17 tetorit. Sipas këtij Exit Poll, në komunën e Gjakovës do të ketë balotazh. Me rezultat prin Adrian Gjini i AAK-së, me 48% të votave, teksa e dyta është renditur ...

Read More
Familjari i shoferit të vrarë në Gllogjan: Ai nuk ka pasur ...

Presim nga Policia e Kosovës, edhe nga AKI-ja të zbardhet rasti", ka thënë ai. Në orët e mbrëmjes të së premtes së 26 nëntorit, një incident ka ndodhur në fshatin Gllogjan të Deçanit. Persona deri më tash të panjohur, kanë shkrepur me armë zjarri ndaj një autobusi me nxënës, ku si pasojë kanë mbetur të vrarë shoferi ...

Read More
Kimete Berisha: Gjynah në duar të kujt ka përfunduar ...

Opinionisja Kimete Berisha ka reaguar pas shkrimit që ka bërë dje kryediplomatja e Kosovës, Donika Gërvalla e ku lavdëronte punën e Ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia, raporton Gazeta Botapress. Berisha një një shkrim në Facebook, thotë se me fjalë të tjera ajo se cka ka shkruar Gërvalla i bie "Rroftë vdekja".

Read More
Udhezues Gjuha Shqipe 9.pdf - Documents and E-books

b. E shkuara: për Rrafshin ajo kishte lexuar dhe dëgjuar aq shumë kur studionte në institutin e vajzave "Nëna Mbretëreshë", gjatë kohës së fejesës. E tashmja: tani po rendnin drejt Rrafshit të zymtë verior; ai Rrafsh edhe e tërhiqte, edhe e trembte. Hapi III. Ushtrimi 5c. Komentoni figurën e metaforës në përshkrimin e kohës.

Read More